Školní slavnost na hřišti pod lesem aneb rozloučení s našimi páťáky

Ve středu 8. června jsme uspořádali malou školní slavnost na hřišti pod lesem. Naši páťáci se celý rok věnují v různých projektech i při běžném školním životě prvňáčkům, a tak společně na úvod zazpívali nacvičenou písničku, jako symbolické uzavření jejich společného školního roku.

Pak přišly na řadu i všechny ostatní děti a zazpívaly páťákům připravený hudební pozdrav, na který navázalo rozloučení s každým žáčkem z páté třídy.

O překvapení na konci se postarali naši oslavenci, kdy si pro paní ředitelku, pro svoji třídní paní učitelku, paní asistentku, ostatní paní učitelky, pro paní školnici i pro pana starostu připravili trefné, na míru šité veršované pozdravy a malé dárečky.

Opékaly se buřty, povídalo, zpívalo a vzpomínalo.

Milí páťáci, brzy to bude pět let, kdy jste se ocitli na pomyslné startovní čáře základního vzdělávání. Čeká vás nový začátek, další etapa vašeho života. Opustit známé a vkročit do neznáma bude těžké. Ale vy to zvládnete. Čekají vás nové výzvy, kamarádi a nové zážitky. Váš poslední rok utekl jako voda a nám nezbývá, než se s vámi rozloučit. My všichni ze šumické školy vám přejeme do dalších let hodně štěstí, úspěchů, sil a především hodně pohody.

Vážení rodiče, děkuji i vám za vaši podporu, lásku a péči, kterou věnujete vašim dětem.

Dovolte, abych se rozloučila citátem neznámého autora: „Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš ty sám.“ Věřte, že jsme se v šumické škole snažili otevřít vám tyto pomyslné dveře dokořán.

Olga Růžičková, ředitelka školy