Jak jsme se měli na škole v přírodě v Hartmanicích

Tak jsme se konečně dočkali! Kvůli omezením a nařízením musela být už na jaře 2021 plánovaná ŠVP  odložena. Letošní podzimní termín už nám vyšel, a tak jsme v pondělí 4. října vyrazili směr Vysočina. Škola byla organizovaná jako plavecká a sportovní ve spolupráci se ZŠ plavání. Na děti čekal příjemný bazén se slanou vodou, zkušení lektoři a především sportem a zábavou vyplněných pět dní. Ubytování bylo zajištěno na Penzionu na Vysočině v Hartmanicích.

Už po příjezdu nás lektoři ze ZŠ plavání přivítali pozdravem „ahoj, kamarádi“ a tak to také zůstalo. Kamarádský přístup se prolínal celou školou v přírodě. Děti ze druhých tříd, třetí a čtvrté třídy jsme rozdělili do tří plaveckých skupin a v těchto pak ještě podle výkonnosti do menších skupinek. Z našich dětí se stali Žraloci, Piráti, Chobotnice, Delfíni a Námořníci.

Děti se plaveckých lekcí účastnily v ranním a odpoledním bloku. Dál pro ně byly připraveny další sportovní a týmové hry. Večer jsme se setkávali na společných aktivitách (výtvarný program, večer s deskovými hrami, filmový večer a závěrečná party – ta taky neměla chybu).

Plavání jim šlo báječně, hodinu od hodiny zlepšovali své plavecké styly. Byla radost sledovat jejich pokroky. Pochválit musíme také jejich trenéry Petra, Jirku, Tomáše, Míšu a Sašu ze ZŠ plavání, jejich metodika je skvěle propracovaná a přístup k dětem hodnotíme (paní učitelky i děti) na jedničku. Děkujeme.

Mexická vlna do vody ZDE